Síla našich myšlenek

Síla našich myšlenek – energie, jakou působíme na sebe i na okolí

Síla našich myšlenek je téma v současné době hodně probírané. Možná si řeknete, to už znám, nic nového. Já vám chci ukázat takový pokus, protože vždy je lepší tu sílu na vlastní oči vidět, přesvědčit se. O to větší pak může být motivace s tou změnou našich myšlenek něco udělat.

Jaké mám myšlenky, tedy na co myslím, způsobuje to, jak se cítím. Jak se cítím, ovlivňuje to, jak dále myslím – přemýšlím. A tak pořád dokola. Při prožití emoce uvolňujeme energii. Je uvolňována v důsledku metabolismu, dochází ke spuštění řady psychických i somatických procesů. Já bych tu spíše chtěla názorně předvést, z jakého důvodu je dobré se nad tím opravdu zamyslet.

Již před řadou let jsem u našich přátel viděla pokus s rýží. Pak jsem o něm opakovaně slyšela. V minulém roce jej přátelé opakovali a já se rozhodla pokus doma dělat též. Jedna věc je to slyšet, jiná mít to každý den před očima. Proto nevěřícím radím, že to není složité. Udělejte si jej doma sami. Zvlášť v dnešní karanténní době se to kolem nás jen hemží spoustou negativních emocí, tak si můžeme vyzkoušet, jaká je jejich síla. A zase naopak. Může to být i prima zábava, máte-li doma děti, určitě se rády a s chutí zapojí.

 

Co k tomu potřebuji

Co k tomu potřebujete? Trochu vařené rýže a tři čisté skleničky, třeba od jogurtu. Já je vyvařila stejně jako víčka, abych měla jistotu, že jsou opravdu čisté.

Necháte rýži vychladnout a naplníte skleničky zhruba do poloviny a víčky je uzavřete. Skleničky označíte nápisy LÁSKA, NENÁVIST ( ZLOST), IGNORANCE, každou skleničku jedním nápisem.

A nyní nastává ta pravá legrace – předáte každé skleničce emoce dle jejich nápisů. Můžete si s tím vyhrát celá rodina. Jen pozor na Ignoranci, té si přeci vůbec nevšímáme, tu můžeme rovnou odstrčit trochu stranou od ostatních. Když máme emoce předány, skleničky umístíme na místo. Já je dala na okenní parapet v pokoji, moji přátelé je nechali na kuchyňské lince. Tak, aby podmínky ( osvětlení, teplota) byly stejné pro všechny tři skleničky, jen tu jednu jsem nechala odstrčenou od těch dvou.

Můžete se k nim vracet v dalších dnech, nebo třeba jen v myšlenkách. Té pojmenované NENÁVIST třeba předávejte všechen svůj vztek a frustraci, kterou v sobě za den máte. Vám se uleví. Té s LÁSKOU něco pěkného povězte. No a té třetí si vážně nevšímejte ani na ni nemyslete.

 

Překvapivé výsledky síly našich myšlenek

Síla našich myšlenek

Díky pokusu si mohu názorně představit, jak síla našich myšlenek působí na naše zdraví

Již po 2 týdnech byly výsledky překvapivé. Přikládám foto. Rýže s emocí LÁSKY byla stále pěkná, bílá, netknutá. NENÁVIST měla skvrnky plísně. Ovšem nejhůř na tom byla IGNORANCE se zelenými a žlutými skvrnami plísně uvnitř i na povrchu. Nechali jsme je ještě další 3 týdny, LÁSKA stále bílá, netknutá.

Třeba se vám pokus takto nevydaří. S největší pravděpodobností ale ano.

O síle našich myšlenek nebudu dlouze nic popisovat, závěr si udělejte sami. Jen se zamyslete nad tím, že jsme živý organismus a jaké energie necháváme na sebe působit, jakou energii vysíláme ven. A co to s námi dělá, když na sebe navzájem křičíme, jsme naštvaní atd. Co to s námi dělá, když sami sobě nadáváme, říkáme si, jak jsme hrozní či neschopní. Co s námi dělá to, když se máme rádi, obejmeme se, pohladíme. A co to dělá s námi či s druhými, když si jich nevšímáme, ignorujeme je. Když sami sebe řadíme až na poslední místo, přehlížíme svoje potřeby, protože si přeci nic lepšího nezasloužíme.

Hodně lidí si dává nějaká předsevzetí do dalšího roku, může pro ně být třeba toto být takovým návrhem. I když za mě – chci-li něco změnit, mohu začít rovnou teď, Pokud nevíte a chcete pomoci, přijďte za mnou.