E-book Manipulace v rodině - jak ji poznat a jak se jí bránit

O manipulaci se mluví poměrně často, většinou však v souvislosti s poměry na pracovišti či manipulaci s veřejným míněním. O manipulaci v rodině či ve vztahu málokdo otevřeně hovoří a téma matky – manipulátorky je skoro tabuizováno. Manipulace bývá definována jako snaha působit na myšlení druhé osoby, snaha ovlivnit její chování, vnímání, emoce – prostě dostat ji tam, kde ji chce manipulátor mít, aby dosáhl svého cíle. Manipulátor se snaží přesvědčit druhé o svém názoru, o své pravdě.

Odhalit manipulativní jednání u nejbližšího člověka může trvat opravdu dlouho a to i z důvodu, že si tuto skutečnost nechceme připustit. Manipulace má mnoho forem. Je rozdíl mezi manipulací jednorázovou a opravdu manipulativní osobností.
Manipulátor zůstane manipulátorem, ale my se můžeme bránit.

S klienty pomocí NLP znovu budujeme ztracené sebevědomí, vědomí vlastní hodnoty, jak řešit stres a jakým způsobem komunikovat s manipulátorem.

V e-booku se dozvíte, jak:

rozpoznat manipulátora
si uvědomit své pocity
s manipulátorem komunikovat
se chovat asertivně
si zvýšit sebevědomí

V e-booku se dozvíte, jak:

rozpoznat manipulátora
si uvědomit své pocity
s manipulátorem komunikovat
se chovat asertivně
si zvýšit sebevědomí

Více o mně

Mgr. Marta Ventrubová – speciální pedagog, kouč a Master NLP, s více než 20-ti letou zkušeností. Pracuje s individuálními klienty na zlepšení jejich vztahů či vylepšení jiných oblastí života.

„Zlepšete svůj život. Z každé situace vede cesta, není třeba krátká a snadná, ale stojí za to!“

Řekli o mé práci

U paní Marty jsem našla poprvé pochopení pro moji situaci. Už jen možnost svěřit se se svými pocity někomu, kdo mě nesoudí, je velice úlevná.
Před časem jsem šla k jednomu odborníkovi s tím, že mě stresuje situace s mojí matkou. Je mi špatně při každém telefonátu a občas zvracím. Matka si nárokuje všechen můj čas, x-krát denně mi volá a nečekaně přijíždí k nám domů. Dostala jsem radu, že mám být trpělivá a mamince se více věnovat, protože se smiřuje se svým stárnutím a mým odchodem z domu. Ten ovšem byl před třemi lety.

Zde jsem se dokázala uklidnit, uvědomit si, že jsem normální a postupně se začít se situací vypořádat. Vím, že cesta ještě není u konce, ale cítím se neskonale lépe a jsem za to vděčná.

A.K.

Situace s matkou, která nám zasahovala do života takovým způsobem,  způsobila, že jsme byli doslova na rozvod. U paní Ventrubové jsme dokázali o svých problémech mluvit bez hádek, podívat se na situaci více z nadhledu a uvědomit si, co chceme. Nejhorší snad máme za sebou. Hlavně nyní fungujeme jako pár-tým. Skvělé je, že se můžeme v případě potřeby na paní Ventrubovou obrátit kdykoli třeba telefonicky a můžeme se poradit o aktuálním dění.

Manželé N.

Domluvte si se mnou úvodní konzultaci

Zavolejte mi nebo napište a společně probereme, co je pro vás nejvhodnější.